ВІДПОВІДІ НА НАЙБІЛЬШ ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ ПІДПРИЄМЦІВ » 🔫Кримінальний огляд 👮
» » ВІДПОВІДІ НА НАЙБІЛЬШ ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ ПІДПРИЄМЦІВ

ВІДПОВІДІ НА НАЙБІЛЬШ ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ ПІДПРИЄМЦІВ

1 462 0
  • Подобається
  • 0

Як подавати звітність.  Найпростішим способом є безоплатно отримати  е-підпис та подавати звітність через кабінет платника податків, на сайті ДПС. Знайти потрібний звіт можна в пункті меню «Ведення звітності», де звіти можна заповнювати онлайн і відправляти. Також, у єдинників наявна можливість подавати звіти через ДІЮ, або звернувшись особисто до ДПІ, на обліку в якому знаходиться ФОП, та подати заповнені попередньо звіти.

Окрім того, шаблони звітності можна знайти у Наказі Мінфіну «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку» роздрукувати на папері, заповнити й подати в податкову особисто, або відправити поштою.


Куди платити податки.  Дізнатися правильні реквізити для сплати єдиного податку та ЄСВ можна на сайті податкової своєї області або в тому ж кабінеті платника, в розділі «Стан розрахунків з бюджетом», чи особисто відвідавши ДПС, в якому ФОП знаходиться на обліку.


Особливості звітності при реєстрації платником 2ої групи. Особливість полягає у тому, що якщо ФОП реєструється платником 2ої групи відразу, при реєстрації підприємцем, то платником спрощеної системи він буде зареєстрований не з дати реєстрації ФОП, а з 1 чиста місяця, що настає за місяцем, в якому було зареєстровано підприємницьку діяльність. Відповідно, період з моменту реєстрації ФОП і до 1 чиста наступного місяця, підприємець є платником загальної системи оподаткування, тому за цей період необхідно подати відповідну звітність (декларацію про майновий стан та доходи).

Також, зазначаємо, що платники єдиного податку другої групи з цього року вперше, разом з Податковою декларацією платника єдиного податку, подають до контролюючого органу додаток 1 «Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» (ЄСВ) у складі податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578. Тобто, відтепер звітність по ЄСВ та ЄП є об’єднаною та подається разом.

  • Відповідальність ФОП за несвоєчасну подачу звітності та сплату податків. Чи нараховуються штрафи та пеня під час карантину? Чи буде мораторій на перевірки ФОП в 2022 році?

Відповідно до п. 124.1 ст. 124 ПКУ у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно – у розмірі 5 % погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів – у розмірі 10 % погашеної суми податкового боргу.

За несплату або сплату не в повному обсязі ЄП ФОПом першої та другої групи передбачається штраф в розмірі 50 % ставки єдиного податку, обраної платником єдиного податку.(п. 122.1 ст. 121 ПКУ)

До того ж, окрім штрафу може бути нарахована пеня, яка розраховується відповідно до статті 129 ПКУ.


За несвоєчасну сплату ЄСВ платнику податків загрожує штраф, пеня та адміністративна відповідальність. У даному випадку штраф становить 20% від несплаченої суми податку або 10% (якщо ЄСВ не сплачується одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується ЄСВ), що передбачено ч. 11 ст. 25 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Пеня нараховується з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення (ч. 10 ст. 25 цього ж Закону).


За неподання або несвоєчасне подання платником податків податкових декларацій накладається штраф в розмірі 340 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Якщо ж до платника податків протягом року уже було застосовано штраф за таке порушення, - накладається штраф в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. (п.120.1 ст. 120 ПКУ)

Щодо карантину, то за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, штрафні санкції не застосовуються.

Однак, є чимало винятків, до прикладу:

порушення вимог законодавства в частині цільового використання пального платниками податків;

реалізація суб’єктами господарювання етилового спирту без реєстрації платником акцизного податку;

порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.       

Пеня за цей період також не нараховується, що визначено п. 52-2 Підрозділу 10 розділу XIX Прикінцевих Положень ПКУ.

Щодо мораторію на проведення перевірок протягом 2022 року, це буде залежати від того чи буде продовжено карантин  чи ні. (п. 52-1, Підрозділу 10 розділу XIX. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ ПКУ)

 

  • Ліквідація ФОП. Особливості подання звітності та сплати податків - на загальній системі та спрощеній.

Багато підприємців, які закривають свій бізнес, вважають ФОП ліквідованим, коли в ЄДР з’являється відповідний запис про це, однак на цьому процес ліквідації ФОП не закінчується. Вся процедура припинення ФОП вважається закінченою тільки після зняття його з обліку в податкових органах. Так, при припиненні ФОП повинен забезпечити остаточні розрахунки з бюджетом за результатами здійснення господарської діяльності та подати відповідному контролюючому органу ліквідаційну звітність. При цьому, ФОП-загальники та ФОП-єдинники подають різні звіти.

Фізичні особи, які перебували на загальній системі оподаткування, подають ліквідаційну податкову декларацію про майновий стан і доходи востаннє за звітний період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності. Така звітність подається у строки, встановлені ПКУ для місячного податкового періоду, тобто протягом 20-ти календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця, в якому відбулось припинення діяльності. Крім того, підприємець на загальній системі оподаткування протягом 30 календарних днів після дати реєстрації припинення діяльності подає звіт з ЄСВ, перед подачею якого він повинен сплатити суму ЄСВ.

В свою чергу, для ФОП-спрощенців нормами ПКУ не передбачено подання ліквідаційної звітності. ФОП на спрощеній системі 3 групи подає податкову декларацію востаннє за податковий квартал, в якому проведено державну реєстрацію припинення, з наростаючим підсумком з початку року  протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу або до закінчення такого звітного періоду, на який припадає дата ліквідації. Для ФОП на спрощеній системі 1-2 груп податковим періодом є календарний рік, відповідно, вони подають зазначену звітність протягом 60 днів, після закінчення року, в якому було зареєстровано припинення ФОП.

Оскільки з 2021 року звітність по ЄСВ та по ЄП об’єднали, то декларація з єдиного податку подається з додатком №1, який замінює звіт по ЄСВ. При цьому, останнім періодом, за який необхідно обчислити єдиний внесок, буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до місяця, в якому здійснено державну реєстрацію припинення включно. Сплатити єдиний внесок необхідно протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання звітності, що містить інформацію щодо сум нарахованого єдиного внеску за останній звітний період.

 

ТЮТЮННИКОВ МАКСИМ, АДВОКАТ

  • Як подати звітність та сплатити податки ФОПу через дію? 

Подати звітність та сплатити податки через Дію мають змогу фізичні особи-підприємці — платники єдиного податку 1-3 груп, які:

- не мають найманих працівників;

- не є платниками ПДВ;

- не змінювали групу оподаткування з початку 2021 року;

- не перебувають у процесі припинення підприємницької діяльності.

Звітність подається ФОПами, шляхом подання декларації платника єдиного податку — фізичної особи-підприємця. Алгоритм дій:

1. Реєструєтесь чи авторизуєтесь в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису або BankID.

2. Дія перевірить ваші дані в реєстрах Державної податкової служби України. Якщо ви діючий ФОП на спрощеній системі оподаткування і не зареєстровані платником ПДВ — подання декларації стане доступним.

3. Обираєте період, за який декларуєте дохід від підприємницької діяльності.

4. Вводите суму отриманого за обраний період доходу. При цьому, треба бути дуже уважними та не включати до розрахунку суми доходів, що не підлягають оподаткуванню.

5. Перевіряєте інформацію, внесену до декларації.

6. Підписуєте електронним підписом та надсилаєте декларацію. При цьому, якщо ви щойно зареєстрований ФОП, ви можете підписати першу Декларацію будь-яким КЕПом, саме його визнає Державна податкова служба для підпису звітних документів. Якщо ви вже подавали Декларації, їх потрібно підписувати лише тим КЕПом, яким підписували раніше, бо він визнаний податковою. 7. Очікуєте повідомлення про статус декларації на електронну адресу. Воно також буде доступним у розділі "Зверніть увагу" в кабінеті громадянина на порталі Дія.

При цьому, декларація може проходити обробку в Державній податковій службі до 24 годин. За результатом перевірки ви отримаєте повідомлення, що декларацію прийнято, або була виявлена помилка, яку необхідно виправити, та подати декларацію ще раз.

Сплата податків. ФОПи на спрощеній системі сплачують Єдиний податок та Єдиний соціальний внесок. Процес теж  максимально автоматизований, зручний та вимагає набагато менше часу, ніж на це витрачалось раніше. 1 та 2 група ФОПів має встигнути заплатити ЄП за місяць до 20-го числа включно (п. 295.1 ПКУ). 3 групі сплачувати податок потрібно кожен квартал протягом 10 календарних днів після подання податкової декларації. Алгоритм:

1.У додатку Дія у розділі «Послуги» обираємо «Податки ФОП».

2.У вас з’являється вікно, в якому зазначено Єдиний податок і ви натискаєте кнопку Сплатити.

3.У наступному вікні обираємо період за який сплачуєте і натискаєте «Далі».

 Рахунки, на які сплачуються податки у ДІЇ та дані про платника податків підтягуються автоматично.

Чи можна зробити звірку з бюджетом через дію? Процедура? Який алгоритм?

Це нова податкова послуга Дії, оскільки її анонсували навесні 2021 року. Станом на сьогодні нею вільно можна скористатися в додатку Дія. Для цього не потрібно подавати окремих заяв чи запитів, оскільки все дуже просто і налагоджено: в розділі «податки ФОП» є віконце «Стан розрахунків з бюджетом», який автоматично підтягує всі відомості.

До слова, така послуга доступна лише для ФОП 1-3 групи без найманих працівників на спрощеній системі оподаткування.

  • Як зайти в електронний кабінет ДПС? 

Для входу користувач має обрати тип ключа електронного підпису – файловий, апаратний, інтегрована система електронної ідентифікації (система об’єднує всіх надавачів послуг електронної ідентифікації: електронний підпис, BankID, MobileID) або Дія.Підпис. Потім необхідно обрати АЦСК, що сертифікував цей ключ. Якщо ключ успішно зчитано, активується кнопка Увійти, після натиснення якої відбудеться вхід кабiнету.

Як провести звірку з бюджетом в електронному кабінеті ДПС?

Наявні два способи:

  • Створення та подання заяви в Електронному кабінеті:

Меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету дозволяє платнику в електронному вигляді створити та надіслати  до ДПС Запит про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДПС. Відповідь на Запит надсилається платнику податків в Електронний кабінет не пізніше 15 робочих днів з дня його отримання у вигляді витягу з інформаційної системи органів ДПС щодо стану розрахунків платника з бюджетом та цільовими фондами, який можна переглянути у вкладці Вхідні документи режиму Вхідні/вихідні документи. Витяг формується за період, вибраний платником податків при створенні Запиту з урахуванням строків давності, станом на дату відправлення Запиту до органів ДПС.

2. Перегляд у режимі реального часу

Самостійно в режимі реального часу перевірити дані, за якими сформовано Витяг, та/або отримати відомості про розрахунки з бюджетами та цільовими фондами платники можуть також за допомогою меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету шляхом доступу до облікових показників інтегрованих карток.

Інтегровані картки платників (ІКП) містять інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу. У цьому меню переглянути інформацію про розрахунки з бюджетом можна за останні два роки

Натиснувши на назву податку (платежу), відкриється інтегрована картка обраного податку (платежу), яка містить таку інформацію про проведені операції:

  • дата та код операції;
  • сума операції;
  • нараховано/зменшено;
  • сплачено/повернуто;
  • сальдо розрахунків;
  • сплачено/повернуто пеню;
  • залишок несплаченої пені.

Вивантажити отриману (сформовану) інформацію можна у форматі XLS.

Як сплатити податки через кабінет?

Для сплати податків необхідно в меню «Стан розрахунків з бюджетом» Електронного кабінету обрати податок (платіж), який необхідно сплатити, та платіжну систему (EasyPay, Liqpay). Після переходу на сайт платіжної системи платнику необхідно завершити заповнення платіжного документа та підтвердити операцію. Звертаємо увагу, що оплата рахунків платником здійснюється з використанням платіжної карти клієнта банку.

Як побачити актуальні дані ФОПа в електронному кабінеті ДПС?

Для цього слід обрати меню Облікові дані платника, яке дозволяє переглянути окремі дані або весь перелік даних платника, виділивши їх позначкою. Для цього необхідно обрати облікові дані із запропонованого переліку, серед якого дані про реєстрацію платником єдиного податку, дані про реєстрацію платником ЄСВ, відомості про РРО та інші.

Для перегляду вибраних даних натисніть кнопку Переглянути або перейдіть на вкладку Перегляд даних. 

 

 

 

  • Як зробити електронний підпис?

1.Щоб отримати підпис офлайн, вам потрібно особисто звернутися до одного з надавачів електронних довірчих послуг. Зокрема, безкоштовно надають підпис Інформаційно-довідковий департамент Державної податкової служби та АЦСК МВС. Для цього заповнюєте реєстраційну форму та вказуєте паспортні дані й номер платника податків.

2.Отримати підпис в онлайн набагато зручніше, зокрема цей спосіб діє для клієнтів ПриватБанку через Приват24. Отримати підпис можуть як фізичні особи, так і ФОП.

3.Також е-підписи надає ДП Дія. Для отримання підпису за допомогою застосунку необхідно:

  1. Відкрийте вкладку “Меню”, що розташований знизу з правого боку.
  2. Оберіть пункт “Дія. Підпис” та натисніть “Створити” у вікні, що з’явиться.
  3. У вікні, що спливає, потрібно підтвердити свою особу по ФотоID (FaceID), NFC або BankID. У разі вибору першого пункту зачекайте, поки активується фронтальна камера телефону.
  4. Повторіть всі потрібні дії та дочекайтеся повідомлення “Дякуємо, особу підтверджено”.
  5. Придумайте унікальний код, що складається з 5 цифр, та введіть його.

МАКАРОВА ДАР'Я, ПРИВАТНИЙ ПІДПРИЄМЕЦЬ

  • Застосування РРО ФОПом? 

До 01 січня 2022 року  РРО не застосовуються:

            Платниками єдиного податку першої групи (п 296.10 статті 296 ПКУ).                                                                                                                                                                                 Платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1320000 грн, крім тих, які здійснюють:                                                                                            

            - реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

            - реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

            - реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.                                       ФОП, що перебувають на загальній системі оподаткування, зобов'язані використовувати РРО.                             

            Також існує ряд виключень: РРО не застосовуються, наприклад, при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів (п. 14 ст.9); при продажу води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок та бідонів; страв та безалкогольних напоїв у їдальнях і буфетах загальноосвітніх навчальних закладів і професійно-технічних навчальних закладів під час навчального процесу (п. 11 ст. 9); тощо.

            З 01 січня 2022 року РРО та/або ПРРО також стане обов’язковим для платників єдиного податку другої - четвертої груп (фізичних осіб - підприємців), незалежно від їх доходу та виду діяльності.

  • Як оформити повернення товару фопу (та коштів), який застосовує РРО?

Реєстрація видачі коштів у разі повернення товару через РРО здійснюється шляхом реєстрації від'ємної суми, що передбачено пунктом 7  Наказу Міністерства фінансів України "Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій".

            Слід відмітити, що відповідно до пункту 8 цього Наказу якщо сума коштів, виданих при поверненні товару чи рекомпенсації раніше оплаченої послуги, перевищує 100 гривень, матеріально відповідальна особа господарської одиниці або особа, яка безпосередньо здійснює розрахунки, повинна скласти акт про видачу коштів. В акті необхідно зазначити дані документа, що встановлює особу покупця, який повертає товар (відмовляється від послуги), відомості про товар (послугу), суму виданих коштів, номер, дату і час видачі розрахункового документа, який підтверджує купівлю товару (отримання послуги).

            Акти про видачу коштів та акти про скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку повинні зберігатися протягом трьох років. При цьому суб’єкт господарювання зобов’язаний надати зазначені акти контролюючим органам під час проведення перевірки.

Так, можу навести особистий приклад, коли податківці прийшли до мене, як  до суб’єкта підприємницької діяльності, з позаплановою документальною перевіркою. За результатами перевірки податківці прийняли необґрунтоване рішення, що мною було перевищено ліміт доходу, який передбачений для 3 групи єдиного податку, і на підставі цього винесли ППР про переведення мого ФОП на загальну систему. Відповідно, весь задекларований дохід тоді теж мав оподатковуватися ПДФО, військовим збором. Однак, на підставі належним чином оформлених актів про повернення товару я змогла довести, що не перевищувала ліміт, оскільки покупці повернули товар і отримали назад сплачені кошти.

  • Штрафи при не застосуванні РРО? 

Відомо, що поки що продовжує діяти «карантинний» мораторій на перевірки, а тому перевірок з питань дотримання РРО-законодавства до закінчення карантину очікувати не слід. Однак власне відповідальність за РРО-порушення на час карантину ніхто не скасовував.

Так, у разі встановлення в ході перевірки факту порушення вимог Закону про застосування РРО (п. 1 ст. 17), до підприємців можуть бути застосовані наступні фінансові санкції:

  • за проведення розрахункових операцій з використанням РРО на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), непроведення розрахункових операцій через РРО; невидача (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, застосовуються штраф у розмірі:
  • 100 % вартості проданих товарів (робіт, послуг) за порушення, вчинене вперше;

            або ж

150 % вартості проданих товарів (робіт, послуг) -  за кожне наступне вчинене порушення.                                                                                                                  

Додаткових штрафних санкцій до вже передбачених цим законом не передбачено.

Проте тимчасово, до 1 січня 2022 року, зазначений раніше розмір санкцій не застосовується, натомість застосовується 10% та 50 % відповідно. (пункт 11 Розділу II. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ цього ж Закону).

Окрім того, поширеними порушеннями законодавства у сфері РРО є також випадки, коли контрольну стрічку не надруковано або не створено в електронній формі на РРО або виявлено спотворення даних про проведені розрахункові операції, що загрожує штрафом у розмірі - 30 НМДГ (510 грн).

Також є ситуації, коли суб’єкт господарювання не використовує, використовує не зареєстровані належним чином розрахункові книжки, не зберігає протягом установленого строку. За такі порушення необхідно буде сплатити 50 НМДГ, тобто 850 грн.

ТЮТЮННИКОВА ВІКТОРІЯ, АДВОКАТ

  • Процедура та строки оскарження податкових повідомлень рішень?

У випадку, коли органами ДПС виявлено порушення податкового законодавства, платник податків отримує відповідне повідомлення-рішення (скорочено - ППР). Якщо платник податку вважає, що рішення податківців неправомірне, а грошове зобов’язання нараховано йому неправильно, то ППР можна оскаржити у два способи:

В адміністративному (досудовому) порядку – шляхом подачі письмової скарги до центрального органу ДПС. Наприклад, якщо ППР надіслала міська ДПІ, то оскаржувати треба у Центральному апараті ДПС. Важливим є те, що платник податків, який скаржиться, має письмово в довільній формі повідомити про подану скаргу той територіальний відділ ДПС, рішення якого він оскаржує (п. 56.5 ПКУ). Щодо строків, то відповідно до статті 56.3 ПК України оскаржити ППР можна протягом 10 робочих днів з дня отримання ППР. На період дії карантину строки перебігу адміністративного оскарження зупинені (виняток становлять скарги щодо від’ємного значення ПДВ або відшкодування ПДВ). Однак, краще все ж подавати скаргу у строки, визначені законодавством.

В судовому порядку – шляхом подачі до адміністративного суду позовної заяви з всіма доказами, які підтвердять протиправність ППР та правоту скаржника (ч. 1 ст. 19 КАС України). Щодо строків звернення до суду, то за загальним правилом строк давності щодо спорів платника податків та контролюючого органу складає 1095 днів (ст. 102 ПК України). Разом з тим, відповідно до п. 56.19 ст. 56 ПК України, у разі коли до подання позовної заяви проводилася процедура адміністративного оскарження, платник податків має право оскаржити в суді ППР або інше рішення контролюючого органу протягом місяця, що настає за днем закінчення процедури адміністративного оскарження. Слід зазначити, що норма п. 56.19 ст. 56 Кодексу, яка встановлює місячний строк для оскарження, є спеціальною нормою, тому має перевагу в застосуванні у податкових спорах і регулює визначену її предметом групу правовідносин – оскарження в судовому порядку податкових повідомлень-рішень та інших рішень контролюючих органів про нарахування грошових зобов’язань за умови попереднього використання позивачем досудового порядку вирішення спору. Тому, якщо платник одразу звертається до суду, то строк позовної давності становить 3 роки, а у разі використання попередньо процедури адміністративного оскарження, платник податків звертається до суду протягом місяця. Такого висновку також дійшов і Верховний Суд у своїй постанові від 26.11.2020 року у справі № 500/2486/19.

Варто зазначити, що краще оскаржувати ППР протягом 10 робочих днів, оскільки у такому разі строк сплати зупиниться і до остаточного рішення ДПС чи суду по відповідному оскарженню зобов’язання по ППР можна не сплачувати, так як вони вважаються неузгодженими. І навпаки, якщо платник податків у встановлений законом термін взагалі не оскаржить рішення податківців, то сума, визначена у ППР, вважатиметься узгодженою та підлягає сплаті.

У наведеній ситуації, радимо почати з адміністративного оскарження, оскільки після оскарження в суді, рішення не підлягає адміністративному оскарженню. До того ж, адміністративне оскарження, на відміну від судового, безкоштовне.

  • Терміни зберігання первинної документації згідно ПКУ?

Для первинних документів діють строки зберігання, передбачені пунктами 44.3 і 44.4 ст. 44 ПК України. Так, відповідно до цієї норми первинні документи, за якими подавалася податкова звітність, мають зберігатися не менше 1095 днів (3 років) з дня подання такої звітності, а в разі її неподання — з передбаченого цим Кодексом граничного терміну подання такої звітності. Проте, знову ж таки, на період карантину перебіг строків давності, передбачених ст. 102 ПК України, зупиняється, відтак строки зберігання документів на період дії карантину також продовжують.

Варто наголосити, що незважаючи на оголошений державою курс на діджиталізацію, зберігання суб’єктами господарювання первинної документації є надважливим. Це пояснюється тим, що первинні документи фіксують факт усіх господарських операцій і в разі будь-яких конфліктів, до прикладу, із податківцями платник податків зможе довести свою правоту. Так, у моїй практиці був випадок, коли контролюючий орган на основі перевірки фізичної особи-підприємця (3 група ЄП) ухвалив ППР, відповідно до якого цим ФОП на 30 тис. грн. було перевищено річний обсяг доходу, що передбачений для платника ЄП, що є підставою для переведення ФОП на загальну систему та, відповідно, оподаткування отриманого доходу за загальними правилами. Суб’єктом господарювання було оскаржено ППР в судовому порядку. Суд задовольнив позов підприємця, оскільки остання на підтвердження неправомірності рішення податківців надала відповідні первинні документи, які зберігалися протягом кількох років, чим змогла запобігти переходу на загальну систему оподаткування та стягнення значної суми коштів.

  • Чому дуже важливо приводити відомості по ФОП у відповідність?

В процесі здійснення господарської діяльності будь-який суб'єкт господарювання рано чи пізно стикається з питанням внесення змін в заявлені відомості про себе в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Це є нормальним аспектом підприємницької діяльності та може бути пов’язано як з позитивними моментами (збільшення прибутків), так і з негативними (банкрутство). У разі зміни відомостей, що внесені до ЄДР, фізична особа-підприємець має подати до державного реєстратора оновлені відомості, що є дуже важливою та відповідальною процедурою.

У разі своєчасного не внесення актуальних даних в реєстр, для підприємця можуть настати несприятливі наслідки, які хоч і не закріплені імперативними нормами, але часто настають на практиці, в ході здійснення підприємництва. До прикладу, у разі несвоєчасної зміни місцезнаходження підприємця, листи від контрагентів, органів державної влади, судові повістки та інші важливі документи, будуть надходити не за тією адресою.

Варто згадати, знову ж таки, попередньо наведений мною спір між податковим органом та ФОП. У даній справі після перевірки податківці надіслали ФОП податкове повідомлення-рішення про сплату грошового зобов’язання. Однак, лист по невідомих причинах повернувся відправнику через 1 день із відміткою про не отримання адресатом, хоч за Правилами надання послуг поштового зв’язку листи зберігаються на пошті протягом 1 місяця. Виникла ситуація, коли підприємець не отримувала ППР і не знала про нього, але в той же час вона вважалася належно повідомленою про нього, оскільки лист був направлений за офіційним місцезнаходженням ФОП. В такому випадку, оскільки лист повернувся податковій, податкове зобов’язання, визначене у ППР, вважалось узгодженим, що додало складнощів при оскарженні ППР.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно

Yuzik Администраторы

Автор: Yuzik

Коментарів немає, додати свої!

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.